
Image not available
LOCK OFFROAD LUNATIC Wheels Matte Black W Matte Black Ring 17x9 Rims 6x139.7mm ET+1mm
MFG Number: LUNATIC-7969MB1In StockWheels
$288.00
In Stock
Only 5 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x9 LOCK OFFROAD LUNATIC Matte Black W Matte Black Ring wheels 6x139.7mm with ET+1mm offset. Rims rated for 2,500 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | LUNATIC-7969MB1 |
| Bolt Pattern | 6x139.7 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9" |
| Offset | +1mm |
| Hub Bore | 106.2mm |
| Finish | Matte Black W Matte Black Ring |
| Style | LUNATIC |
| Condition | new |